ABC Międzybrodzia Bialskiego – atrakcje, noclegi i ceny

Miejscem, które odwiedzimy jest spora wieś położona w województwie śląskim – Międzybrodzie Bialskie. Największą miejscową atrakcją jest malownicze Jezioro Międzybrodzkie, położone wśród górskich wzniesień Beskidu Małego. To miejsce bardzo przypomina norweskie fiordy, choć myślę, że polskie Międzybrodzie Bialskie jest piękniejsze. Jezioro Międzybrodzkie to raj dla wszystkich miłośników sportów wodnych. Na miejscu można wynająć żaglówki, kajaki, rowerki wodne oraz sprzęt do windsurfingu. Koszty wynajęcia są porównywalne do tych, jakie mamy w innych miejscowościach nadjeziornych i kurortach na polskim wybrzeżu. Ten sztuczny zbiornik wodny zadowoli także wielbicieli wędkarstwa, gdyż obfituje w wiele gatunków ryb, takich jak sandacze, pstrągi, okonie oraz sumy, które później można skosztować w miejscowych restauracjach i smażalniach. Nad brzegiem jeziora znajdują się zarówno piaszczyste jak i trawiaste czy kamieniste plaże. Wypoczynek w promieniach słońca nad brzegiem wody, wśród górskich szczytów jest niepowtarzalny i na zawsze pozostaje w pamięci i albumie fotograficznym.

Na Beskid Mały można wjechać miejscowym wyciągiem. Najpopularniejszymi i najwyższymi szczytami są Góra Żar i Kieczra. To miejsce chętnie odwiedzane nie tylko latem, ale i w okresie zimowym, kiedy królują sporty śnieżne, czyli narciarstwo. W pobliżu jeziora znajduje się prywatny, duży basen z podgrzewaną wodą. Jego wymiary to 20×50 m, a bilet wstępu wynosi 15 złotych.

Najbliższa okolica Międzybrodzia Bialskiego jest bardzo atrakcyjna. W oddalonym o cztery kilometry Międzybrodziu Żywieckim znajduje się park linowy. W tej samej miejscowości możemy zarezerwować loty widokowe i szybowcowe. Lot nad malowniczym jeziorem i górskimi wzniesieniami to istna poezja dla oczu i duszy! Na miejscowej górze Żar znajduje się nie lada atrakcja – tor saneczkowy, usytuowany prawie kilometr nad ziemią. Warto odwiedzić także oddalony o ok. 24 km Szczyrk i zobaczyć chociażby kompleks skoczni narciarskich, na których wiele razy odbywały się zawody.

Czas przyjrzeć się noclegom w Międzybrodziu Bialskim []. Miejscowa baza noclegowa składa się przede wszystkim z domków letniskowych. Jedne położone są na górskich wzniesieniach, a inne nad brzegiem jeziora. Jednym z takich ośrodków jest Aspen Deluxe Residence, oferujący nowoczesne pokoje oraz balkony z widokiem na jezioro i góry. Za pokój czteroosobowy zapłacimy już od 40 zł. Międzybrodzie Bialskie to piękne miejsce idealne na wakacje jak i zimowy wyjazd.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>