Atrakcje warte uwagi w Dziwnowie

Dziwnów to bardzo ciekawa nadmorska miejscowość położona nad rzeką Dziwną. Znajduje się ona jednocześnie na wyspie Wolin oraz na Mierzei rzeki Dziwny. Obie części miasta łączy most zwodzony, który jest podnoszony w godzinach parzystych. Stanowi on dużą atrakcję zwłaszcza dla pasażerów wycieczkowych statków pirackich, które cumują na Wybrzeżu Kościuszkowskim. Jeśli chcielibyśmy się przepłynąć takim statkiem, wystarczy po prostu wybrać się na przystań pasażerską, która mieści się niedaleko miejscowego portu. Znajdziemy na niej trzy statki „pirackie”: Rozę, Wenedę i Korsarza oraz Victorię. Statki pirackie zabierają pasażerów w rejsy po Bałtyku, zaś Victorią dopłyniemy do Kamienia Pomorskiego.

Powinniśmy także wybrać się do portu rybackiego, ponieważ to jedyna okazja, aby móc przyjrzeć się trudnej pracy rybaków z bliska. Niedaleko portu znajduje się także całoroczna marina dla jachtów. Poza tym przy wejściu do portu zobaczymy dwa ogromne falochrony. Są one przez cały rok dostępne dla turystów – możemy się po nich przejść i zobaczyć z ich perspektywy piękną panoramę miasta lub też podziwiać morze. Jest to niezwykle klimatyczne miejsce.

Oczywiście jak na nadmorski kurort przystało jest tutaj także przepiękna plaża oraz duże 800-metrowe kąpielisko. Możemy zatem całe dnie spędzać na opalaniu i kąpieli w morzu. Jeśli chcielibyśmy nieco urozmaicić sobie pobyt, powinniśmy wybrać się do tutejszego Nadmorskiego Parku Miniatur. W jednym miejscu mamy okazję zobaczyć wszystkie zabytki polskiego wybrzeża w formie modeli. Przez park przejeżdża także miniaturowa kolejka. Poza tym w parku działa także kawiarenka oraz plac zabaw, możemy zatem spędzić tutaj długie godziny i nie będziemy się nudzić. Nie brakuje tutaj różnorodnych ośrodków wypoczynkowych: pensjonatów, kwater oraz innych tego typu obiektów wchodzących w skład bazy noclegowej: . Są one w stanie przyjąć naprawdę wielu gości.

Nie lada gratką dla fanów sportu będzie bez wątpienia organizowany tutaj co roku Festiwal Gwiazd Sportu. To z jego powodu w miejscowości powstała Aleja Gwiazd Sportu czyli deptak, przy którym znajdziemy repliki medali zdobytych przez najsłynniejszych polskich sportowców. Co roku przybywają kolejne. Turyści bardzo chętnie odwiedzają to miejsce i robią sobie zdjęcia przy medalach swoich sportowych idoli. Dziwnów jest bardzo ciekawym miastem, które oferuje turystom wiele rozrywek i atrakcji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>