Bystrzyca Kłodzka – ciekawe miejsce na urlop

Bystrzyca Kłodzka jest miastem, którego popularność wciąż wzrasta. Leży w południowo-zachodniej części naszego kraju, w obszarze województwa dolnośląskiego. Swój niezwykły urok zawdzięcza przede wszystkim średniowiecznej budowie tarasowej. Całe miasto ma owalny kształt, a rynek, stanowiący jego centralną część, zbudowano na planie trapezu. Otaczają go piękne zabytkowe kamienice, cieszące oko każdego miłośnika budowli dotkniętych ręką czasu. W najwyższym punkcie miasta zbudowany jest kościół, z którego rozpościerają się zapierające w piersiach widoki, które każdy powinien zobaczyć choćby tylko raz w życiu. Bystrzyca Kłodzka jest częścią Pogórza Sudeckiego, czemu zawdzięcza swoją niezwykłą faunę i florę, wykazujące właściwości typowo górskie.

Miasto posiada całe mnóstwo atrakcji turystycznych, przyciągając turystów, którzy tutaj rezerwują swoje noclegi. Bystrzyca Kłodzka zadowoli nawet najbardziej wymagającego turystę. Baza noclegowa jest szeroka i wciąż się rozwija, toteż dla każdego z pewnością wystarczy tutaj miejsca. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

Nie brakuje tu również miejsc, których nie spotkamy nigdzie indziej. Jednym z takich obiektów jest Muzeum Filumenistyczne. Prezentowane tutaj wystawy i ekspozycje związane są z ogniem, zapalniczkami i zapałkami. Muzeum to jest jedynym tego typu obiektem w całej Polsce, toteż warto przybyć tutaj z całą rodziną, by spędzić niezapomniany czas. Wjeżdżając do miasta, w oczy rzucają się fragmenty murów obronnych, pochodzących z wieku XIV. Najbardziej charakterystyczną ich częścią jest Baszta Rycerska i Kłodzka, a także Brama Wodna. Bystrzyca Kłodzka słynie nie tylko z bogatego życia turystycznego, ale także z życia kulturalnego. Nie brakuje tutaj organizowanych imprez, koncertów i kulturalnych wydarzeń, przyciągających tu mieszkańców i turystów z całego kraju. Najbardziej popularne są Dni Miasta, podczas których Bystrzyca Kłodzka zamienia się w ogromną scenę, pełną kolorów i gwiazd. Warto wziąć udział w takiej imprezie, by jeszcze lepiej poczuć klimat miasta i niezwykłą otwartość tutejszych mieszkańców, przyjaźnie nastawionych do przyjeżdżających tutaj tłumnie turystów.

Bystrzyca Kłodzka jest miastem, w którym można odpocząć, naładować się pozytywną energią, a także zobaczyć mnóstwo ciekawych, interesujących miejsc, które zachwycą nie tylko wytrawnego historyka. Warto spędzić tutaj swój urlop czy wakacje z rodziną lub z przyjaciółmi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>