Jelenia Góra i termy w Cieplicach

Jelenia Góra to piękny zakątek Polski zlokalizowany na terenie Dolnego Śląska w Kotlinie Jeleniogórskiej. Miasto posiada sporą powierzchnię liczącą sto dziewięć kilometrów kwadratowych. Jelenia Góra w roku dwa tysiące dwunastym liczyła sobie osiemdziesiąt trzy tysiące dziewięćdziesięciu siedmiu mieszkańców. Mnogość zabytków, liczne atrakcje, cyklicznie odbywające się wydarzenia kulturalne oraz rozległa baza noclegowa (odszukasz na: https://meteor-turystyka.pl/) sprawiają że co roku przyjeżdżają tam tłumy turystów, dzięki którym miasto staje się gwarne i kolorowe.

Istnieje tutaj wiele zabytków, które koniecznie trzeba odwiedzić. Jednym z nich jest Kościół pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela (odszukaj na: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Chrzciciel), który został wybudowany w latach 1712 – 1714, jego wygląd oddaje wszystkie najważniejsze założenia stylu barokowego. Na terenie Jeleniej Góry funkcjonuje aż dziewięć galerii sztuki, które często są odwiedzane przez miłośników malarstwa i fotografii. Miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc na wczasach w Jeleniej Góry jest Pałac Schaffgotschów. Zlokalizowany jest on w centrum uzdrowiska o nazwie Cieplice. Został wzniesiony w tysiąc siedemset osiemdziesiątym ósmym roku. Może poszczycić się swoją wielkością. Dla zwiedzających udostępnione są w nim wszystkie trzy kondygnacje. Fasada tego pałacu ma długość osiemdziesięciu metrów.

Kolejnym ciekawym i atrakcyjnym miejscem, które jest bardzo popularne wśród przyjeżdżających tutaj turystów są Termy w Cieplicach, zlokalizowane tuż przy Parku Zdrojowym. Ich powierzchnia sięga około tysiąca stu metrów kwadratowych, powstały w dwa tysiące czternastym roku. Możemy tutaj odwiedzić basen, który posiada cztery tory pływackie mierzące około dwudziestu pięciu metrów. W termach możemy skorzystać także z basenowego patio, na którym w okresie letnim wystawione są leżaki. Jest on swoistym rodzajem plaży. Istnieją tutaj również wanny typu jacuzzi, które napełniane są naturalnymi wodami termalnymi o temperaturze około czterdziestu stopni. Dzieci mogą skorzystać z brodzików, które wypełnione są wodą o temperaturze około trzydziestu sześciu stopni. Przy basenach tych funkcjonuje ośrodek nauki pływania, gdzie każda chętna osoba niezależnie od wieku, może zapisać się na takie zajęcia. Nauka prowadzona jest przez wykwalifikowanych instruktorów pływania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>