Karwia – Bałtyk i Kaszuby

Wakacje nad Bałtykiem

Nie ulega wątpliwości, że wakacje nad Bałtykiem to sprawdzony sposób na porządny odpoczynek. Cudownie malownicze wschody słońca, unikalny mikroklimat oraz białe plaże to kwintesencja urlopu nad polskim morzem. Wiele osób czeka na taką okazję niemal przez cały rok. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że mieszkańcy nadmorskich miejscowości oferują wypoczynek w swoich domkach i pokojach gościnnych. Nadmorska prywatna baza noclegowa to z pewnością jedna z najlepszych opcji zakwaterowania na cały wyjazd. Gdzie zatem jechać, aby w pełni docenić gościnność lokalnych mieszkańców i cieszyć się urokami polskiego morza w całym jego splendorze.

Mała znaczy wielka

Trafnym wyborem wydaje się być Karwia – maleńka osada turystyczna, położona na zachód od Jastrzębiej Góry, obecnie dzielnica Władysławowa. Jej atrakcyjna lokalizacja u samej nasady Mierzei Helskiej czyni ją jednocześnie najdłuższym miastem całych Kaszub. Teren Karwi wchodzi również w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Zarówno wielbiciele sportów wodnych jak i amatorzy długich spacerów wzdłuż plaży znajdą tutaj swoje Eldorado. Choć niewielka powierzchniowo, Karwia oferuje przyjezdnym cały szereg atrakcji. To właśnie tutaj rosną najbardziej pokrzywione drzewa w Polsce, które zawdzięczają swoje niesamowite kształty niezwykle silnemu sztormowemu wiatrowi. Plaża w Karwi jest szeroka, z czystym, białym piaskiem. Krystaliczna i raczej płytka woda jest idealnym wręcz miejscem do plażowania razem z maluchami. I choć w sezonie sporo jest na niej ludzi zawsze można znaleźć niewielki zakątek tylko dla siebie i swoich bliskich. Noclegi jakie oferuje Karwia są zróżnicowane i w przystępnej cenie, co czyni ją jedną z atrakcyjnych miejscowości w sezonie.

Karwia i co dalej?

Karwia jest także świetną bazą wypadową do pobliskich miejscowości pełnych atrakcji. Nawet podczas niedługiego pobytu można poznać fantastycznie piękne Kaszuby. Wśród pobliskich atrakcji znajdują się liczne latarnie morskie, ciekawe muzea, schrony bojowe w Jastarni i oczywiście przepiękna fauna i flora. Łowcy pięknych krajobrazów mogą się wybrać w okolice Jastrzębiej Góry, gdzie w Tupadłach znajduje się lądowisko, z którego latem odbywają się loty nad okolicą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>