Mikoszewo – kameralna miejscowość turystyczna

W Polsce można się natknąć na wiele interesujących miejscowości [takich jak opisana wcześniej Rewa ➟stansamorzadu.pl/wies-letniskowa-rewa-352/], których ciekawa historia sięga zamierzchłych czasów. Wśród nich znajdziemy bardzo ciekawą miejscowość Mikoszewo, która leży w województwie pomorskim nad Morzem Bałtyckim.

Mikoszewo jest wioską rybacką, jednak coraz więcej turystów z roku na rok ją odwiedza. Wisła wpada tu do morza, kursuje też tutaj prom, który przewozi turystów i mieszkańców do Świbna. W Mikoszewie jest szlak kolei wąskotorowej, który prowadzi do Nowego Dworu Gdańskiego. Bardzo duży nacisk kładzie się tutaj na zachowanie natury w jak najczystszej postaci. Dlatego też jest tu wiele lasów i łąk, gdzie zwierzęta swobodnie się poruszają. Powstał też rezerwat przyrody – Mewia Łacha, w którym można spotkać wiele gatunków ptaków wodnych. Co ciekawe, stacjonują też w nim przez cały rok foki, warto więc podpatrzeć ich codzienne życie.

Miejscowość ta ma bogatą historię, bo pierwsze informacje o niej pochodzą aż z XIII wieku. Legenda głosi, że nazwa powstała na skutek wydarzeń, które miały miejsce właśnie w XIII wieku i wiążą się z wizytą w tym miejscu Wielkiego Mistrza Krzyżackiego i beczek, na których siedział w czasie uczty. Kto chce poznać całą historię, powinien odwiedzić miejscowość.

Jako że Mikoszewo leży nad samym morzem [➟google.pl/maps/place/Mikoszewo], dużą atrakcją jest tutaj kąpielisko morskie. Plaża jest strzeżona przez cały sezon letni, co zapewnia turystom bezpieczne plażowanie. Na plaży można bardzo miło spędzić czas, pograć w piłkę siatkową, pobiegać lub pospacerować brzegiem morza, nacieszyć się pogodą. Co ciekawe, pobyt nad morzem może też przynieść korzyści zdrowotne, bo wydziela się tu jod, który bardzo dobrze wpływa na górne drogi oddechowe i nie tylko.

Baza noclegowa Mikoszewa [] to przede wszystkim propozycje kwater prywatnych i małych pensjonatów. To opcje wygodne i dosyć tanie, dlatego też cieszą się tak dużą popularnością. Inne noclegi to miejsca na polach namiotowych, domki letniskowe czy też gospodarstwa agroturystyczne. Każda z tych opcji na swoje zalety i dobre strony, z którymi warto się bliżej zapoznać. Wszystkie opcje noclegów w tym rejonie można znaleźć w internecie, co jest sporym ułatwieniem dla turystów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>