Nałęczów jako znane uzdrowisko i letnisko

Miejscowością o wielu walorach turystycznych i nie tylko jest Nałęczów. Leży w województwie lubelskim, w powiecie puławskim, na Wyżynie Lubelskiej. Jest uznawana nie tylko za letnisko turystyczne, ale również za cenione w Polsce uzdrowisko o profilu kardiologicznym. W miejscu tym można leczyć wiele chorób związanych z nadciśnieniem, nerwicą sercową czy ogólnie dojść do siebie w wypadku wyczerpania psychofizycznego. Dlatego też w mieście działa kilka poważnych sanatoriów, gdzie kuracjusze mogą odpocząć i skorzystać z zabiegów leczniczych.

W mieście leży Park Zdrojowy z pijalnią wód mineralnych, które korzystnie wpływają na zdrowie. To idealne miejsce nie tylko dla kuracjuszy, ale też dla zwykłych turystów, którzy postanowili spędzić tu swój urlop. W Parku znajduje się wiele ciekawych miejsc, jak np. Aleja Artystów, gdzie można podziwiać odciśnięte dłonie znanych ludzi czy też Palmiarnia, gdzie można podziwiać niezwykłe rośliny. Co więcej w Parku swobodnie biegają małe zwierzęta, w tym np wiewiórki, które można dokarmiać. To atrakcja szczególnie dla małych dzieci, warto więc je zabrać w to miejsce. Ponadto w Nałęczowie można podziwiać budownictwo z XIX wieku, są tu piękne wille i małe domki rodzinne, które zachowały się w doskonałym stanie.

Turyści lubiący piesze wędrówki mogą skorzystać z szlaków turystycznych, które biegną w okolicy. Na miejscu działa też sprawnie baza noclegowa [dostępna pod adresem Meteor / Nałęczów noclegi], która proponuje różne opcje noclegowe. Do wyboru jest kilka propozycji, w tym bardzo popularne są domki letniskowe wybudowane z drewna bądź bali albo też całoroczne domki murowane. Inne noclegi to przede wszystkim pokoje w hotelach. W Nałęczowie jest ich całkiem sporo, jest więc z czego wybierać. Niektóre hotele proponują dodatkowe atrakcje dla gości hotelowych, jak np. możliwość skorzystania z prywatnego basenu albo też z kręgielni. W Nałęczowie jest wiele restauracji i kawiarni, dzięki temu można popróbować miejscowych specjałów i spędzić miło czas z bliskimi w mieście.

Nałęczów jest dobrym miejscem na urlop, na spontaniczny weekend czy też na pobyt zdrowotny. Nic więc dziwnego, że miejscowością tą interesuje się bardzo wielu turystów. Jest tu przyjemnie i miło o każdej porze roku, okoliczne krajobrazy są przepiękne, a klimat doskonale wpływa na stan zdrowia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>