Ruiny zamku w Rytrze

Będąc w tej uroczej górskiej miejscowości, warto wybrać się na zamek. Właściwie z budowli tej zostały już tylko ruiny, jednak co nieco się zachowało, a całość wygląda niezwykle malowniczo. To fascynujące miejsce. Rytro to bardzo malowniczo położona miejscowość. Obojętnie, gdzie by się nie wybrało pokoju na pobyt w czasie urlopu to ma się zapewnione piękne widoki. Jako miejscowość turystyczna radzi sobie bardzo dobrze.

Jest tutaj wiele fajnych rzeczy do zrobienia. Dobrze zachowane ciekawe obiekty warte są naszej uwagi. Jest gdzie się zatrzymać. Osoby, które zarezerwują nocleg w Rytrze mają w czym wybierać. Można zdecydować się na rezerwację pokoju w pełnym atrakcji hotelu albo też wynająć kwaterę u osoby prywatnej. Tutejsza baza noclegowa to także możliwość wynajęcia domków letniskowych. 

Ruiny zamku są bardzo stare. Początki zamku to XIII wiek. Była to więc budowla średniowieczna. Ruiny średniowiecznego zamku – to powinno podziałać na wyobraźnię niekoniecznie tylko romantycznych osobowości. To miejsce ciekawe, więc może spodobać się każdemu. Z dawnej budowli zachowały się jedynie ruiny okrągłej wieży oraz fragmenty muru. Ten to prawdopodobnie pozostałość po budynku mieszkalnym. To wszystko znajduje się na wzgórzu.

Warto się na nie wdrapać, popatrzeć na mur i wieżę, pochodzić po tym terenie, bo takich ruin w Polsce przecież nie ma wiele. Przed wybraniem się tam warto zapoznać się z jego bogatą historią. Jeśli gdzieś w centrum zamówiło się nocleg to wzgórze jest całkiem niedaleko. Można zrobić sobie długi spacer albo dojechać samochodem. Góra znajduje się koło Rytra, a więc zamek nie jest w obrębie tej miejscowości. Sucha Struga tak nazywa się miejscowość, do której administracyjnie należy. Jednak jest bardzo blisko, więc także jako atrakcję Rytra można uznać zamek.

Jest to jedno z tych miejsc jakie trzeba zobaczyć, będąc w tej miejscowości. Każda miejscowość ma swoje największe atrakcje, których aż szkoda nie zobaczyć, będąc na miejscu. W przypadku tego zamku to jest właśnie taka rzecz. Ze sobą poza wodą w butelce i jakimś batonikiem na wzmocnienie warto wziąć jeszcze coś, by utrwalić widok ruin. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>