Wieś letniskowa – Rewa

Rewa to niezwykle malowniczo położona wieś letniskowa. Zlokalizowana jest w powiecie puckim, zaledwie 15 kilometrów od Gdyni. Daje to nam możliwość, do swobodnego podróżowania między miejscowościami. W Rewie znajdują się dwa kąpieliska z licznymi atrakcjami i wypożyczalniami sprzętu wodnego. Dodatkowo mamy tu okazje do korzystania z niezwykłej atrakcji jaką jest płytkie dno morskie, ciągnące się niemal przez kilometr w głąb Zatoki Puckiej. Mamy tu również okazje do obserwowania regularnie pojawiających się małych wysepek, oddalonych o 10 kilometrów od linii brzegowej. Rewa to miejscowość, w której zaplecze noclegowe jest bardzo różnorodne, a przy tym zapewnia wymagany komfort. Znajdziemy tutaj wyjątkowo komfortowe kwatery prywatne, pensjonaty i hotele, które rozlokowane są wzdłuż głównego deptaka, co jest bardzo wygodne, gdyż w tym miejscu znajduje się większa część infrastruktury gastronomicznej. Często również te dwa elementy są ze sobą połączone, co powoduje, że możemy zdecydować się na pokój, położony bezpośredni nad renomowaną knajpą, zapewniająca świeże posiłki każdego dnia.

Rewa posiada też wiele innych atrakcji, a wśród nich należy wymienić obecność rezerwatu przyrody Mechelińskie Łąki, który podobnie jak cały kurort, znajduje się na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Dzięki temu mamy tu niesamowity mikroklimat sprzyjający wypoczynkowi, bogaty w jod i niezwykle świeże powietrze, pachnące sosnowymi igłami. Okoliczna roślinność, możliwa do podziwiania jest z quady lub nawet podczas konnej wycieczki. Alternatywą dla takiego poznawania regionu jest lot paralotnią, awionetką lub nawet rejs po Zatoce. Dzięki obecnym tu portom morskim możemy też obserwować pracę rybaków, a położone niedaleko kąpieliska zapewniają odrobinę intymności podczas kąpieli słonecznych. Zabytki to temat, który przewija się w Rewie niemal na każdym kroku, co jest zasługą zachowania tradycyjnej zabudowy z XIX wieku. Ta pokazuje kulturę rybołówstwa, które niegdyś odgrywało tu najważniejszą rolę, choć mamy też okazję podziwiać ratusz, którego architektura jest niezwykle ciekawa. Rewa zachwyci nas swoim urokiem i atrakcjami, z których mamy tu okazję korzystać. Nie zapominajmy, że taka podróż to doskonały czas na zregenerowanie swoich sił i nabranie pozytywnego nastawienia, do czekających na nas w domu obowiązków.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>