Najpiękniejszy w Beskidzie Żywieckim – Korbielów

Najpiękniejsza miejscowość w Beskidzie Żywieckim to bez wątpienia Korbielów. Zimą jest to królestwo dla wszystkich zwolenników i pasjonatów sportów zimowych. Latem natomiast to miejsce, które zdecydowanie powinien odwiedzić każdy, kto uwielbia klimat małych, górskich miasteczek. Jeżeli trudno nam w to uwierzyć, to powinniśmy zapoznać się z wieloma faktami na ten temat!  

Dzięki wieloletniej tradycji możemy znaleźć w Korbielowie nocleg, pod różnymi postaciami, w zależności od tego, czego sobie życzymy. I jeszcze jedna sprawa – noclegi w tej miejscowości są jednymi z najtańszych w okolicy, a tutejsi gospodarze bardzo dobrze dbają o swoich gości, dlatego aż chce się wracać w te same miejsca co roku!

Świetna okolica dostarczy nam również wielu fantastycznych wrażeń. Warto wybrać się do Żywieckiego Parku Etnograficznego i zapoznać z tutejszymi okazami przyrody. Do głównych atrakcji bez wątpienia należeć będzie wodospad, jaki znajduje się w Sopotni Wielkiej, która oddalona jest tylko o jakieś cztery kilometry od naszego Korbielowa. W samym Korbielowie jest także interesujący ze względu na aspekt historyczny, architektoniczny i religijny, budynek sanktuarium.

Czy warto jest wybrać się w te rejony na swój urlop? Jeżeli poszukujemy ciszy, spokoju, wytchnienia, miejsca, w którym możemy spokojnie przysiąść z książką, posłuchać świergotu ptaków i zapomnieć o tym, że istnieją inne miasta, gwarniejsze, trudniejsze do zniesienia – to miejsce będzie wyjątkowe dla nas. Podobnie, jeśli szukamy idealnego miejsca na wypoczynek ze swoimi małymi dziećmi – bezpieczniejszego nad Korbielów z pewnością nie znajdziemy. Tu nie zabraknie nam niczego – będziemy mogli podziwiać rewelacyjne okoliczności przyrody, ale także znajdziemy wytchnienie niezbędne do skutecznego relaksu. Czegóż chcieć więcej? 

Tym, co naprawdę przekonuje do spędzenia tutaj swojego czasu, są przede wszystkim pozytywne opinie i rekomendacje urlopowiczów, którzy spędzili tutaj swój urlop w poprzednich latach. Jeżeli szukamy czegoś wyjątkowego, to dobrze trafiliśmy. To miejsce jest w zasadzie idealne dla każdego, kto ceni sobie walory estetyczne otaczającego go środowiska, lubi piesze wędrówki lub po prostu szuka wytchnienia i równowagi życiowej. Pojedźmy tam i przekonajmy się na własne oczy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>