Romantyczny weekend w Płocku

Mało ludzi spodziewa się, że romantyczny weekend można spędzić w malowniczym Płocku. Urocze miasto położone jest nad Wisłą w województwie mazowieckim. Kiedy będziemy chcieli zabrać swoją drugą połówkę na romantyczny weekend, powinniśmy wybrać właśnie Płock.

Pierwszym punktem naszej wycieczki powinien być Stary Rynek, możemy się wybrać tam na spacer. Będąc tam, możemy napawać wzrok pięknem rynku. Możemy usiąść przy fontannie i odpocząć lub porozmawiać. Z punktu historycznego stał tam plac targowy, jak w każdym mieście średniowiecznym. Kształtował go Bolesław II Mazowiecki. Plac w przeszłości pełnił dużo funkcji, takich jak: sądowych, administracyjnych czy handlowych. Ratusz przez wieki przechodził różne metamorfozy, aż do 1824–25 roku, kiedy został wybudowany po raz ostatni i zachwyca po dziś. Raz ratusz pochłonął pożar, a raz musiał być rozebrany z powodu jego stanu technicznego, który nie pozwalał na jego użytkowanie.

Dzisiaj oczywiście plac pełni wiele funkcji, takich jak miejsce do imprez, koncertów czy targów. Możemy bez najmniejszego problemu uczestniczyć w nich, wystarczy tylko dowiedzieć się, w jakim okresie odbywają się imprezy. Ciekawostką Starego Rynku jest to, że pod numerem 8 możemy znaleźć Dom Darmstadt, czyli dawny Hotel Berliński, dzisiaj własną siedzibę ma tam Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna oraz informacja turystyczna. Zajmują się bardzo ważną sprawą dla Płocka – reklamą oraz pokazywaniem piękna miasta czy najbliższego regionu. Jeżeli mamy ochotę kupić pamiątki dla najbliższych, kupimy je właśnie tam.

Będąc w Płocku, nie możemy pominąć jednej z najważniejszych ulic w Płocku. Ulica Tumska, na której znajduje się główny deptak, który zachwyca wielu turystów posiada bogatą historię, działo się na niej wiele rzeczy. W roku 1905 został otwarty sklep ogrodniczy przez Stanisława Przedpełskiego, był bardzo znaną osobą. W 1910 roku w Moskwie otrzymał wielki srebrny medal, a złoty w roku 1923 we Włocławku. Po całodniowym spacerze po tych uroczych miejscach udamy się do pensjonatu, który możemy znaleźć jakiś czas przed, wybierając z bogatych propozycji noclegowych. W mieście jest wiele hoteli o różnych standardach, każdy znajdzie coś dla siebie. Szukanie noclegu nie jest bardzo trudne, w Płocku jest bardzo dużo ofert, wystarczy w wyszukiwarce wpisać frazę: noclegi Płock.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>